Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Rusya, Ukrayna’yı füze yağmuruyla yine başarısız bir şekilde vurdu – POLITICO

Rusya, Ukrayna’yı füze yağmuruyla yine başarısız bir şekilde vurdu – POLITICO

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

KYIV – Ukrayna hava savunması, Kremlin’in yeni bir seyir füzesi saldırısı yaptığı sırada Perşembe sabahı 30 Rus roketinden 29’unu düşürdüğünü bildirdi.

Mayıs ayının başından bu yana Rusya tarafından gerçekleştirilen yedinci büyük füze saldırısı oldu. Nadiren hedef alınan Batı bölgeleri de dahil olmak üzere Ukrayna’nın her köşesini bombaladı.

Perşembe günü Kiev’i hedef alan tüm Rus füzeleri, Ukrayna’nın üst düzey hava savunma sistemleri sayesinde düşürüldü.

Kiev Belediye Başkanı Vitaly Klitschko, muhtemelen düşen füze enkazının neden olduğu iki patlama ve bir yangın bildirdi. “Darnytskyi ve Dnipro bölgelerindeki enkaz alanlarında şu anda can kaybı yok. Klitschko, “Henüz doktorlara başvuru yapılmadı” dedi.

Yerel meclisin bildirdiğine göre, Ukrayna’nın batıdaki Khmelnytskyi bölgesinde bir Rus füzesi bir altyapı tesisini vurdu. Can kaybı bildirilmedi.

Askeri analistler, Ukrayna’nın geçen yıl Şubat ayındaki geniş kapsamlı işgalinden bu yana Rus kuvvetleri tarafından ele geçirilen bölgeleri kurtarmayı amaçlayan bir karşı saldırı başlatmaya hazırlandığını söylediğinde bu barajlar geldi. Ukrayna kısa bir süre önce, Rusya’nın Wagner Grubu’nun şehrin büyük bölümünü kontrol ettiği Bakhmut yakınlarında birkaç kilometre kareyi geri aldığını iddia etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir