Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Gamestop hisse olayı beyaz perdeye aktarılıyor

Gamestop hisse olayı beyaz perdeye aktarılıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Kısa bir süre önce yaşanan Gamestop olayları tüm dünyada yankı bulmuştu. Hatırlanacağı üzere Wall Street’te bazı para babaları Gamestop’u batırmak için düğmeye basmıştı. Fakat o anda beklenmedik bir olay gerçekleşti.

Reddit’te toplanan bir güruh, hızlı bir şekilde Gamestop hisselerini satın almaya başladı. Kar – zarar amacı gütmeden çılgın gibi hisse satın alan güruh yüzünden iflasın eşiğinde olan Gamestop hisseleri bir anda Apple, Microsoft, Tesla gibi şirketlerle yarışır hale geldi.

Sonuç olarak Gamestop’un batması için oynayan Wall Street’in para babaları, Reddit’te toplanan güruha karşı ağır bir yenilgi aldı. Ayrıca milyonlarca dolar da zarara girdi.

Bu olay kısa süre içerisinde tüm dünya borsalarında büyük ses getirdi. Olay hayli popüler bir hale gelince Netflix de bu işten bize de birşeyler çıkar diyerek, Gamestop’un hikayesini film yapma kararı aldı.
Şimdilik proje başlangıç aşamasında. Fakat senaryosunun hızlı bir şekilde kaleme alınarak ortaya gerçeklerle örtüşen bir filmin çıkarılması hedefleniyor.

Söz konusu Netfix olduğunda yeni bir film için uzun süre beklemeye gerek yok. Muhtemelen proje onay aldıktan 1 – 2 ay sonra film de izleyiciyle buluşacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir