Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Rekabet Kurumu, Elektrik ve Kağıt Sektöründe Soruşturmalarını Sürdürüyor

Rekabet Kurumu, Elektrik ve Kağıt Sektöründe Soruşturmalarını Sürdürüyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Elektrik Sektöründe Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurumu’nun açıklamasına göre, güç ve dağıtım transformatörü sektöründe faaliyet gösteren bazı teşebbüslere yönelik yapılan soruşturma kapsamında elde edilen bilgiler ciddi ve yeterli bulundu. Kurul, elektrik kontrol ve kumanda panosu sektöründe faaliyet gösteren 12 teşebbüs hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal edip etmediklerini tespit etmek amacıyla soruşturma başlattı.

Soruşturma açılmasına karar verilen teşebbüsler arasında AFB Enerji Mühendislik İnşaat Taah. Paz. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti, Armtek Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ, Çağdaş Pano Elektrik AŞ gibi şirketler bulunuyor.

Kağıt Geri Dönüşümü Alanında Soruşturma Devam Ediyor

Rekabet Kurumu, atık kağıt geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren 7 şirket hakkında da Kanun’un ihlal edilip edilmediğini araştırmak üzere soruşturma başlattı. Halkalı Kağıt, Karton San. ve Tic. AŞ, Kartonsan Karton San. ve Tic. AŞ gibi şirketlerin de aralarında bulunduğu şirketlerin faaliyetleri detaylı bir şekilde incelenecek.

Bu süreçte, soruşturma başlatılan şirketlerin yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceği belirtilirken, şu an için herhangi bir ihlal kararı verilmediği vurgulandı.

Ayrıca, Ankara 14. İdare Mahkemesi’nin hükmü doğrultusunda atık kağıt sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yönelik alınan kararın yeniden değerlendirildiği ve bazı şirketlerin soruşturma kapsamına alındığı açıklandı.

Kartek Holding AŞ’nin Durumu

Kurul, Kartek Holding AŞ’nin Param Holding International tarafından tek kontrolünün devralınmasına ilişkin başvuruyu nihai incelemeye aldı. Bu süreçte, şirket birleşmesinin rekabet üzerindeki olası etkileri detaylı bir şekilde değerlendirilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir