Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Işıkhan: 1 Mayıs’ı Anlam ve Önemine Uygun Şekilde Kutlayacağız

Bakan Işıkhan: 1 Mayıs’ı Anlam ve Önemine Uygun Şekilde Kutlayacağız

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Bakan Işıkhan’ın 1 Mayıs Mesajı

Bakan Işıkhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ın dünyanın birçok ülkesinde farklı adlarla kutlandığını belirterek, Türkiye’de 1 Mayıs’ın demokratikleşme süreci sayesinde barışçıl bir şekilde kutlanabildiğini ifade etti. Tarihsel süreçte yaşanan olaylara da değinen Işıkhan, emek ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Emekçilere Samimi İcraatlar Sunulmalı

Bakan Işıkhan, ideolojik sloganların değil, samimi icraatların emekçilerin muhatabı olması gerektiğini belirterek, geçmişte yaşanan provokasyonlara dikkat çekti. Özellikle 1977 ve 1996 yıllarındaki acı olaylara atıfta bulunan Işıkhan, emekçilerin huzur ve güven içinde çalışmaları gerektiğini vurguladı.

İstismara Karşı Kararlılık

Bakan Işıkhan, 1 Mayıs’ın istismar edilmesine karşı sıfır tolerans politikasını benimsediklerini ve herkesin eşit şartlarda sosyal güvenlik hizmeti almasını sağladıklarını belirtti. İş sağlığı ve güvenliği konularında da önemli düzenlemeler yaptıklarını vurgulayan Işıkhan, çalışanların haklarını koruma ve güvenli bir çalışma ortamı sağlama konusundaki kararlılıklarını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir