Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

İsrail Ordusu Filistinlilere Yönelik Saldırılarını Sürdürüyor

Görgü tanıklarının aktardığı bilgilere göre, İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Nuseyrat Mülteci Kampı’nda zorla yerinden edilen Filistinlilerin bulunduğu Cauni okulunun girişine saldırı düzenledi. Bu saldırıda birçok Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı. İsrail güçlerinin 7 Ekim’den bu yana yürüttüğü saldırılar nedeniyle on binlerce Filistinli, yaşadıkları bölgelerden zorla yerinden edilerek çeşitli okullara ve barınma merkezlerine gitmek zorunda kaldı.

Refah’ta da Saldırı Gerçekleşti

İsrail ordusu, Refah’ın güneyindeki Yebna Mülteci Kampı’nda bir evi hedef aldı. Saldırı sonucunda aralarında çocukların da bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetti ve yaralananlar oldu. Yaralılar kentteki Kuveyt Hastanesi’ne kaldırıldı. Sivil savunma ekipleri enkaz altında kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Gazze’deki Durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e sürekli ihlallere cevap verme gerekçesiyle 7 Ekim 2023’te kapsamlı bir saldırı düzenledi. Bu saldırılar sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında binlerce kişinin yaşamını yitirdiğini ve sivil altyapının da zarar gördüğünü belirtiyor.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar devam ederken, uluslararası toplumdan taraflar arasında barışın sağlanması için çağrılar yükseliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir