Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kakava-Hıdrellez Şenlikleri Edirne’yi Renklendirdi

Kakava-Hıdrellez Şenlikleri Edirne’yi Renklendirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Edirne’de Turistler Geleneksel Kutlamalara Katıldı

Edirne’ye gelen çok sayıda turist, Kakava-Hıdrellez Şenlikleri’nde müzik eşliğinde eğlendi. Sarayiçi’nde gerçekleşen kutlamalarda geleneksel kıyafetler giyen Roman müzik topluluklarının hareketli ezgileri turistleri coşturdu.

Vali ve Belediye Başkanı Kutlamalara Katıldı

Kanuni Köprüsü’nde oluşturulan kortej Edirne Belediye Bandosu eşliğinde ateşin yakılacağı alana geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu programa katılan Edirne Valisi Yunus Sezer, şehrin tarihi günlerinden birini yaşadıklarını belirtti. Vali Sezer, Hıdrellez’in barış, mutluluk, birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu vurguladı.

Ateşin Yakılması ve Dans Gösterileri

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın da dostluk, kardeşlik ve barışın kenti Edirne’nin önemine dikkat çekti. Akın, Kakava ateşinin bereket, demokrasi, barış, mutluluk ve adaletin simgesi olmasını temenni etti. Programda ateşin yakılmasıyla katılımcılar atlayıp, etrafında dans etti. Fotoğraf sanatçıları da renkli görüntüler yakaladı.

Kutlamaların Yarın Devam Edecek

Şenlikler, konserler ve dans gösterileriyle devam ederken, yarın şafak sökmeden Tunca Nehri kenarında yapılacak programla son bulacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir