Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Yeşil: Seçimlerde Yanlış Bilgilendirme ve Manipülasyonla Mücadele Ediyoruz

Yeşil: Seçimlerde Yanlış Bilgilendirme ve Manipülasyonla Mücadele Ediyoruz

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Yeşil, Platformlarında Seçimlere Yönelik Önlemleri Açıkladı

Yeşil, yapay zeka ve dijital teknikleri kullanarak seçimlerde yanlış bilgilendirme ve manipülasyonla mücadele edeceklerini duyurdu. Facebook veya Instagram’da seçimlerle ilgili reklamların şeffaflığını sağlayacaklarını belirtti.

Asılsız Reklamlara Karşı İnceleme Yapılıyor

Yeşil, yapay zeka ve insanlar tarafından oluşturulan içeriklerdeki ihlalleri kaldırarak, bağımsız haber doğrulayıcılarının yanlış bilgileri değerlendirdiğini söyledi. Asılsız veya manipülatif reklamlara izin verilmeyeceğini vurguladı.

GerçeğiKeşfet Reels Kampanyası ile Doğru Bilgiye Ulaşım Destekleniyor

Yeşil, Türkiye’de dijital medya okuryazarlığının artırılmasına destek olmak amacıyla “#GerçeğiKeşfet Reels” kampanyasını başlattıklarını ve doğru bilgiye ulaşma konusunda ipuçları paylaştıklarını belirtti.

Seçimlere Yönelik Politikalar Sürekli Güncelleniyor

Yeşil, seçimlere müdahaleyi engellemek için uzmanlaşmış ekipler oluşturduklarını ve platformlarında “Topluluk Standartları”nı ihlal eden içerikleri kaldırarak seçimlere müdahaleyi önlediklerini açıkladı.

Reklam Kütüphanesi ve Şeffaflık Politikaları

Yeşil, Facebook ve Instagram’da reklamların şeffaflığını artırmak için Reklam Kütüphanesi oluşturduklarını ve seçimlerin dürüstlüğünü sağlamak amacıyla sürekli çalıştıklarını belirtti. Reklam verenlerin kimliklerini doğrulamalarını ve şeffaflık ilkelerine uymalarını şart koştuklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir