Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. En İyi Online İngilizce Sözlük Uygulamaları

En İyi Online İngilizce Sözlük Uygulamaları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Oxford English Dictionary

Oxford English Dictionary, dünyanın en yetkin ve yaygın olarak kullanılan sözlüklerinden biridir. Uygulama 350.000’den fazla kelime, ifade ve anlam sunar. Güçlü arama aracı, sesli telaffuzlar ve çevrimdışı erişim gibi özellikler içerir.

Merriam-Webster Dictionary

Merriam-Webster Dictionary, geniş kelime veritabanı ile tanımlar, eşanlamlılar, zıt anlamlılar ve örnek cümleler sunar. Sesli arama, günün kelimesi bildirimleri ve eğlenceli quizler gibi özelliklerle İngilizce öğrenmeyi destekler.

Dictionary.com

Dictionary.com, 2 milyondan fazla kelime için kapsamlı tanımlar, sesli telaffuzlar, kelime kökenleri ve 30’dan fazla dil için çeviri gibi özellikler sunar. Favori kelimeleri kaydetme, günlük kelime bildirimleri alma ve çevrimdışı moda erişim imkanı sağlar.

Cambridge Dictionary

Cambridge Dictionary, doğruluğu ve derin bilgi içeriği ile tanınır. İngiliz ve Amerikan İngilizcesi telaffuzlar sunar. Dilbilgisi ipuçları, kelime listeleri ve quizler ile öğrenmeyi destekler.

Collins English Dictionary

Collins English Dictionary, 200.000’den fazla kelime, tanım ve ifade ile derinlemesine kelime tarihçeleri ve kökenleri sunar. Sesli telaffuzlar, örnek cümleler ve eşanlamlılar sözlüğü içerir.

WordReference Dictionary

WordReference, çok dilli bir sözlük uygulamasıdır. İngilizce ve diğer diller için ayrıntılı tanımlar, eşanlamlılar ve çeviriler sunar. Örnek cümleler, sesli telaffuzlar ve dil forumuyla etkileşimli bir öğrenme deneyimi sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir