Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. GameStop CEO’sunu kovdu – The Verge

GameStop CEO’sunu kovdu – The Verge

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

GameStop, Çarşamba günü 2023’ün ilk çeyreği kazançlarının bir parçası olarak açıklanan CEO Matt Furlong’u kovdu. Şirket, Furlong’un kovulmasıyla ilgili kısa bir basın açıklamasında, yönetim kurulu başkanı Ryan Cohen’in icra başkanı olarak atanmasına rağmen, hemen bir değişiklik yok.

Furlong, Amazon’da sekiz yıl geçirdikten sonra GameStop’a katıldı; Amazon’dan ayrılmadan önce şirketin Avustralya işinin lideriydi. tarafından Furlong’un işe alımında belirtildiği gibi Reuters, Cohen ayrıca Amazon yöneticilerini finans müdürü, operasyon müdürü, teknoloji müdürü ve büyüme müdürü rollerine getirdi. Bu yöneticilerin hiçbiri artık şirkette değil. Eski CFO Michael Recupero Temmuz’da kovuldu, eski COO Jenna Owens görevde sadece yedi ay geçirdikten sonra ayrıldı, eski CTO Matt Francis Nisan’da ayrıldı ve eski baş büyüme sorumlusu Elliott Wilke Eylül’de ayrıldı.

GameStop ayrıca şirketin 10-Q formuna göre Mark Robinson’ı genel müdür unvanıyla şirketin yeni “baş yönetici” yaptı. Robinson, LinkedIn’e göre yaklaşık sekiz yıldır GameStop’ta çalışıyor ve en son şirketin genel danışmanı olarak görev yapıyordu.

GameStop bugün kazanç görüşmesini iptal etti.

Düzeltme 7 Haziran, 17:46 ET: Bu hikayenin önceki bir versiyonu, yanlışlıkla Kasım ayındaki işten çıkarmalara atıfta bulundu; bu işten çıkarmalar aslında Temmuz ayında gerçekleşti. Hata için üzgünüz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir