Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Dr. Christopher Kerr’in Palyatif Bakımındaki Önemli Keşfi

Dr. Christopher Kerr’in Palyatif Bakımındaki Önemli Keşfi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Dr. Kerr’in Keşfi

ABD merkezli palyatif bakım doktoru Dr. Christopher Kerr, yaşamının sonuna gelmiş hastalarla çalışarak ilginç bir gözlemde bulundu. Hastaların sık sık sevdikleriyle yeniden bir araya gelme hissi veren rüyalar ve vizyonlar gördüğünü belirtti.

Araştırma ve Çalışma

Dr. Kerr’in Hospice & Palyative Care Buffalo’daki araştırma ekibi, 1.500’den fazla yaşam sonu olayını belgeleyerek bu konuya dair çok sayıda çalışma yürüttü.

Hastaların Rahatlaması ve Kabul Etmesi

Dr. Kerr, hastaların ölmeye hazır hissetmeleri için rahatlamaları ve durumlarını kabullenmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Önemli olanın hastaların hayatları boyunca aldıkları kararlarla barış içinde olmaları olduğuna dikkat çekti.

Çocukların Deneyimi

Uzman, çocukların ölüm kavramına farklı bir bakış açısına sahip olabileceğini ve ölen birini tanımamış olmaları nedeniyle bu konuda farklı deneyimler yaşayabileceklerini ifade etti. Çocukların genellikle sevgi ve destek mesajı veren hayvanları gördüğünü söyledi.

Duygusal Bir Hikaye

Dr. Kerr, çalıştığı hastalar arasında hayatını hapiste geçirmiş birinin dokunaklı hikayesini anlattı. Hastanın son anlarında sevgisini ifade etmek ve özür dilemek istediği kızını görmek istemesi, onun huzur içinde hayata veda etmesine vesile oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir