Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Demokratlar Pensilvanya Meclisi çoğunluğunu elinde tutuyor

Demokratlar Pensilvanya Meclisi çoğunluğunu elinde tutuyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Boyd’un galibiyeti, Demokratlara 203 üyeli Meclis’te gündemi kontrol etmek için gereken minimum 102 sandalye veriyor. Eyalet Senatosu Cumhuriyetçi çoğunluğa sahiptir.

Demokratların Delaware İlçe bölgesindeki zaferi, birinci dönem Demokrat Valisi Josh Shapiro’nun bütçe müzakerelerinin son ayına girerken gündemine yardımcı olacak en az bir odası olacağı anlamına geliyor. Sonuç, yasa koyucu Cumhuriyetçilerin referandum olarak seçmenlerin önüne koymalarına bir Meclis katı oy uzaklıkta olan kürtaj haklarını sınırlayan önerilen bir anayasa değişikliğini de etkileyebilir.

Boyd, eski bir kongre ve eyalet yasama yardımcısıdır. Bölgesi bir zamanlar Cumhuriyetçiydi, ancak son seçimlerde Demokrat adaylara sağlam marjlar verdi.

Cumhuriyetçiler 2022 seçimlerine eyalet meclisinde 113-90’lık bir üstünlükle girdiler, ancak Demokratlar 12 sandalyelik net bir farkla, 12 yıl sonra çoğunluk statüsünü talep etmeye ve kendilerinden birini konuşmacı olarak seçmeye zar zor yetti.

Cumhuriyetçi Michael Stender, boş bir merkezi Pennsylvania koltuğu için özel bir seçim kazandı. Shikellamy okul yönetim kurulu üyesi, itfaiyeci ve eski EMT olan Stender, bu yılın başlarında bir eyalet Senatosu özel seçimini kazanmadan önce bölgeyi temsil eden Cumhuriyetçi eski Temsilci Lynda Schlegel Culver tarafından desteklendi. Stender, Montour İlçe Komiseri Demokrat Trevor Finn’i yendi. Bölge ayrıca Northumberland County’nin bir bölümünü de içerir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir