Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Çin vatandaşları Florida’ya ev sahibi olmalarını engelleyen yasa nedeniyle dava açtı

Çin vatandaşları Florida’ya ev sahibi olmalarını engelleyen yasa nedeniyle dava açtı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

“Asyalı göçmenler Florida’nın dokusunun bir parçası. Davacıları temsil eden Florida Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nin hukuk direktörü Daniel Tilley, yüzlerce yıldır topluluklarımıza katkıda bulundular ve bu eyaleti evleri haline getirdiler” dedi.

“DeSantis yönetimi tarafından dayatılan ayrımcı politikalar kontrolsüz kalmayacak” dedi.

Yakında cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklaması beklenen DeSantis, yasanın Florida’yı Cumhuriyetçilerin ortak hedefi olan Çin Komünist Partisinden koruyacağını söyledi.

Davacıları temsil eden ACLU, Asya Amerikan Yasal Savunma ve Eğitim Fonu ve Floridalı bir hukuk firması, yasanın, “adı” olduğu sürece ev satın almaya çalışan herkese “yersiz bir şüphe yükü” yükleyeceğini söylüyor. uzaktan Asyalı geliyor.

ACLU bir haber bülteninde, “Bu yanlış yönlendirilmiş mantık, Çin halkını hükümetlerinin eylemleriyle haksız bir şekilde eşitliyor ve Çinlilerin Florida’daki gayrimenkul sahipliğinden kaynaklanan ulusal güvenliğe zarar verdiğine dair hiçbir kanıt yok” dedi.

Eyalet hükümetleri son aylarda bir düzineden fazla benzer yasa çıkardı. Florida, yasaya giren ilk kişi olacaktı.

Sanıklardan biri olan Tarım Komiseri Wilton Simpson’ın sözcüsü, Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Bakanlığı’nın davayı incelediğini söyledi.

Gary Fineout bu hikayeye katkıda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir