Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Cannes Film Festivali’nde Yarışacak Yönetmenler ve Filmler Belli Oldu

Cannes Film Festivali’nde Yarışacak Yönetmenler ve Filmler Belli Oldu

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Francis Ford Coppola, David Cronenberg ve Yorgos Lanthimos Yarışıyor

Sinema dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Cannes Film Festivali, 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalde, dünyaca ünlü yönetmenlerin yanı sıra yıldız isimler de yer alacak. Organizatörlerin açıklamasına göre, Francis Ford Coppola, David Cronenberg ve Yorgos Lanthimos’un yeni filmleri büyük ödül için yarışacak.

Coppola’nın “Megalopolis”, Lanthimos’un “Kinds of Kindness”, Cronenberg’in “The Shrouds”

Coppola, uzun zamandır üzerinde çalıştığı “Megalopolis” filmiyle yarışmaya katılacak. Lanthimos ise “Poor Things”ten sonra “Kinds of Kindness” ile, Cronenberg ise Vincent Cassel’in başrolünde olduğu “The Shrouds” ile festivalde boy gösterecek.

Diğer Yarışmacılar Arasında…

Yarışmada Paolo Sorrentino’nun “Parthenope”, Karim Ainouz’un “Motel Destino”, Jacques Audiard’ın “Emilia Perez” gibi isimler de yer alacak. Ayrıca, İranlı-Danimarkalı yönetmen Ali Abbasi’nin “The Apprentice” ve Jia Zhangke’nin “Caught by the Tides” gibi filmleri de yarışacak.

Özel Gösterimler ve Prömiyerler

Festival, Quentin Dupieux’nun “The Second Act” filmiyle başlangıç yapacak. Ayrıca George Lucas’ın Palme d’Or için hazırlandığı belirtiliyor. Özel gösterimlerde Yolande Zauberman’in “La Belle de Gaza” ve Sergei Loznitsa’nın “The Invasion” gibi filmler yer alacak.

Festivalde toplamda 60 film gösterilecek ve sinema dünyasının merakla beklediği etkinlik, sinemaseverler için heyecanı artırıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir