Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Başlık 42’nin süresi dolduğunda sınırın her iki tarafından sahneler

Başlık 42’nin süresi dolduğunda sınırın her iki tarafından sahneler

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Başlık 42’nin sonu, ABD-Meksika sınırındaki göçmenlik politikasında büyük bir değişikliğe işaret ederek ABD genelinde sarsıntılara yol açtı.

Trump dönemi halk sağlığı düzeninin sona ermesi, Orta Amerika’dan gelen artan sayıda göçmenin ABD’ye sığınma umuduyla şiddet, yoksulluk ve ekonomik ve siyasi istikrarsızlıktan kaçmaya devam ettiği, zaten gergin olan güney sınırında yeni bir dalgalanmaya yol açtı. . Başkan Joe Biden, ABD’nin, çoğu kişinin sınırı yasa dışı yollardan geçmesi veya başarısız olması durumunda sığınma başvurusunda bulunmasını yasaklayacak yeni bir kural da dahil olmak üzere, Biden yönetiminden gelen bir dizi politika çözümüne uyum sağladığından, önlerinde “kaotik” bir dönem olduğu konusunda uyarıda bulundu. önce başka bir ülkede güvenli liman başvurusunda bulunun.

İşlerin ne kadar kötüye gidebileceği – ve ne kadar süreceği – bilinmiyor. Ancak Biden yönetimi haftalarca süren belirsizliğe hazırlanıyor: Sınırdaki şehirler göçmen akınını yönetmekte zorlanıyor, askerler konuşlandırıldı ve ülkenin modası geçmiş, uzun süredir bozuk olan göçmenlik sistemiyle ilgili siyasi bölünmeler artıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir