Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yumurtanın İnsanlar Üzerindeki Faydaları

Yumurtanın İnsanlar Üzerindeki Faydaları

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Yumurta ve kümes hayvanlarının eti biyolojik değerlilik seviyesi açısından, tüketilebilecek gıda maddeleri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Besin maddelerinin en önemlilerinden ilk sıralarda olan yumurta, yüksek protein içeriği ve lezzeti bakımından insanların beslenmelerinde önemli bir yer tutmaktadır. Çetinler Tavukçuluk sitesinden doğru yumurta üretimi yapacağınız kalitede tavuklara ulaşabilirsiniz.

Ülkemiz ve dünya genelinde nüfusun hızla artması ve ilk tercih sebepleri arasında bulunan yumurta tüketiminin önemli değerlere ulaşmasına istinaden, birçok yatırımcının dikkatini bu yöne çevrilmiştir. Yumurta üretimi aşamasında en önemli kategori doğru ve verimlilik konusunda en iyi tavuk ırkının seçilebilmesidir. Bu ırklar arasında ülkemiz mevsimsel koşulları içerisinde zorluk çekmeden adapte olabilen ve dayanıklı fiziki yapıları, az yem tüketmelerine paralel olarak tercih sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan isa tinted ırkıdır.

Tinted Tavuk Yumurtaları

Yüksek verimlilik ve diğer gruplar arasında sağlık koşullarından en az etkilenmelerine paralel olarak ön plana çıkmaktadırlar. Salma yumurta tavuk ırkında son yıllarda, ilk tercih edilen tavuklar arasında yer alan, Fransa’ya ait bu safkan yumurta tavuğu, süreç içerisinde tinted tavuk olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Yumurta tavuğu üreticileri için mükemmel özelliklere sahip olan Tinted tavuk her aşamada yüksek verimlilik esası ile dikkat çekmektedir.

Beyaz parlak tüylere sahip minimum yem tüketmeleri ve maksimum yumurta üretimi sağlamaları neticesinde yumurta üreticileri açısından sahip olunması gereken ırklar arasında yer almaktadır. Ortalama iki-üç yıl aralığında maksimum düzeyde yumurtlama yapan İsa Tinted yumurtaları XL boyutta olup 65-75 gr ağırlığı arasındadır. Tinted yarka satışı konusunda bilgi sahibi olabilmek için Çetinler Tavukçuluk sitesinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir