Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MHP Genel Başkanı Bahçeli’den 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Bahçeli: Türk Milliyetçiliği Türkiye Cumhuriyeti’nin Var Oluş İradesidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’ne ilişkin yaptığı paylaşımda Türk milliyetçiliğinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu fikriyatı, Türk milletinin kurtuluş ilhamı ve var oluş iradesi olduğunu vurguladı.

Bahçeli: Milliyetçilik ve Çağdaşlaşma Türk Devletinin Ana Davalarından

Bahçeli, Peyami Safa’nın ifade ettiği gibi, Türk devletinin ana davalarından birinin “çağdaşlaşmak”, diğerinin ise “milliyetçilik” olduğunu belirtti. Milletin ortak değerler etrafında kenetlenmesi ve birlik içinde kaderini tayin etmesinin temel dinamiğinin milliyetçilik olduğunu vurguladı.

Bahçeli: 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Direncinin Aydınlığıdır

Bahçeli, 3 Mayıs’ın Türk milliyetçilerinin iç ve dış çalkantılara karşı gösterdikleri direncin simgesi olduğunu ifade etti. Bu günün bir idrak ve ifade günü olduğunu, milliyetçi çağrının maşeri vicdanda kök salma özlemiyle bir hamle olduğunu söyledi.

Bahçeli: Türk Milliyetçilerinin Tarih Boyunca Sergilediği Duruş Takdirle Anılmaktadır

Bahçeli, Türk milliyetçilerinin tarih boyunca sergilediği sivil, meşru ve demokratik duruşun takdir ve tazimle hatırlandığını belirtti. Hüseyin Nihal Atsız’ın sözlerine yer vererek, milliyetçi çağrının Türk milletinin diriliş azmini canlı tutacağını ve geleceğini inşa edeceğini ifade etti.

Bahçeli: Türk Milliyetçiliğinin Gelecekte de İnşa ve İhya Edeceğine İnanıyorum

Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin tarihten gelen çağrısının Türk milletinin diriliş azmini ve geleceğini inşa etme gücünü temsil ettiğini belirtti. Türk milliyetçiliğinin anıtlarını minnetle anarak, 3 Mayıs ruhunun Türk ve Türkiye’nin hedeflerine ulaşma mücadelesinde milli şuura güç ve ilham vereceğini temenni etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir