Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Yalova Bonsai Müzesi Törenle Hizmete Açıldı

Yalova Bonsai Müzesi Törenle Hizmete Açıldı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Vali Hülya Kaya’dan Önemli Açıklamalar

Vali Hülya Kaya, Yalova Bonsai Müzesi’nin düzenlenen törenle hizmete girdiğini belirterek, Atatürk’ün Termal ilçesindeki arboretum ve Hayrettin Karaca’nın kurduğu arboretumun ardından bonsai müzesi ile bu alandaki farkındalığı bir üs noktaya taşıdıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Projeye Verdiği Destek

Vali Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeye destek verdiğine vurgu yaparak, “Gerçekten çok vizyoner bir projeydi. Yalova’ya çok yakıştı. Turizm noktası destinasyonu olarak Yalova’nın bu noktada çok önemli, çok vizyoner projelere ihtiyacı var. İnşallah burası bir örnek teşkil eder.” dedi.

Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara’dan Mesaj

Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara, Japonya’nın Tonami ile Yalova’nın kardeş şehirler olduğunu hatırlatarak, her iki şehrin yaygın şekilde çiçek ürettiğini söyledi. Kasahara, “Tonami de Türkiye’nin önemli çiçeği olan laleyi çok sayıda üretiyor. Bu yüzden 1989 yılında iki şehir arasında kardeş şehir anlaşması imzalanmıştır.” açıklamasında bulundu.

Kasahara ayrıca, “Bazı bonsailerden yüzlerce yıl yaşayanlar vardır. Bonsai müzesinin açılmasıyla gelecekte çok sayıda Japon turistin müzeyi ziyaret edeceğini ve sanat eserlerinin tadını çıkaracağını anlıyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından müzenin açılışında katkıları bulunanlara plaketleri verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir