Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. New York’lu Makyaj Sanatçısı Katie Jane Hughes ve Muz Kabuğu Trendi

New York’lu Makyaj Sanatçısı Katie Jane Hughes ve Muz Kabuğu Trendi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Katie Jane Hughes, Botoks Etkisini Muz Kabuğuyla Deniyor

286 bin takipçisi bulunan New York’lu makyaj sanatçısı Katie Jane Hughes, doğal Botoks etkisini gösterme umuduyla 7 Nisan’da bu trendi denediği bir video yayınladı. Hughes, TikTok’ta 750 bin kez izlenen videosunda, yüzüne peeling sürmenin cildini daha yumuşak, gözeneklerini daha sıkı hale getirdiğini söyledi.

Doktorlar Uyarıyor: Muz Kabuğu Cilt İçin Çözüm Değil

Kanada merkezli dermatolog Dr. Geeta Yadav ve Cleveland Clinic’te dermatoloji uzmanı Dr. Taylor Bullock, muz kabuğu trendine tepki gösterdi. Dr. Yadav, “Botoksu enjekte ettiğinizde sağladığı etkinin aynısını size verecek hiçbir gıda takviyesi yok” derken Dr. Bullock, “Yüzünüze muz kabuğu sürmenin kırışıklıklar, koyu halkalar veya iltihaplanmalara yardımcı olacağını gösteren hiçbir bilimsel kanıt yok” dedi.

Muz Kabuğu Hayranları ve Geleneksel Kullanımı

Dr. Yadav’a göre, muz kabuklarının antimikrobiyal özelliklere sahip olmasına rağmen faydalarının çok küçük olduğunu belirtti. Ancak sosyal medya kullanıcıları arasında muz kabuğunun büyük hayranları bulunuyor. Bazı kullanıcılar, geleneksel olarak muz veya mango kabuğu kullanmanın cilt için faydalı olduğunu belirtti.

Antioksidan Dolu Muz Kabuğu

Muz kabuğundan elde edilebilecek herhangi bir cilt faydasının, içerdiği yüksek miktardaki antioksidanlardan kaynaklandığı düşünülüyor. Antioksidanlar, zararlı serbest radikalleri emerek hücresel hasara karşı koruma sağlar. Antioksidanlar, yaban mersini, yeşil çay ve kakao gibi birçok gıdada doğal olarak bulunmaktadır ve güneşten kaynaklanan hücresel hasarla savaşmada yardımcı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir