Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Trump, Batı Virginia eyalet yasama meclisinden 50 onay aldı

Trump, Batı Virginia eyalet yasama meclisinden 50 onay aldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

“Batı Virginia’da gerçekten o kadar büyük bir artış olmadı. Başkan son derece popüler. Mektubu düzenlemek için Trump kampanyasıyla birlikte çalıştığını söyleyen Holstein, “Kesinlikle partinin lideri olarak görülüyor ve Batı Virginia’da ve çoğumuz seçmenlerimiz adına erkenden atlayıp onları desteklemekten mutluyuz” dedi.

Trump ve Florida Valisi Ron DeSantis’in 2024 kampanyaları, bazı destekçilerin ikisi arasında gidip gelmesiyle, onayları güvence altına almak için hararetli bir rekabete girdi.

Holstein, görüştüğü bazı milletvekillerinin ön seçim boyunca tarafsız kaldığını veya “seçmenlerinden hiçbirini üzmek istemiyormuş gibi hissettiklerini” söyledi.

“Aslında, konuştuğum birkaç kişi bana tarafsız kalacaklarını söylediler, ancak başkanı destekliyorlar ve sadece tarafsız kalmak istiyorlar” diye ekledi. “Ben çok mutluyum [the 50 legislators endorsing]. Bence bu harika bir rakam. Ve önümüzdeki birkaç ay içinde bu sayının 60 veya üzerine çıktığını görürsek şaşırmam.”

Trump, 2016 ve 2020 başkanlık seçimlerinde ezici bir çoğunlukla Batı Virginia eyaletini kazandı, her iki seferde de yaklaşık yüzde 68 oy aldı ve 2016 başkanlık ön seçimini yüzde 77 Trump’ı destekleyerek kolayca kazandı. Eyalette popülerliğini korudu ve başkanlığı süresince eyaleti birçok kez ziyaret etti.

West Virginia ön seçimi 14 Mayıs 2024’te yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir