Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rulman Markaları – Rulman Çeşitleri ve Tedarik Koşulları

Rulman Markaları – Rulman Çeşitleri ve Tedarik Koşulları

admin admin - - 4 dk okuma süresi
0

Yaklaşık 300.000 civarında rulman çeşitleri olması sebebiyle bu alanda hizmet veren firma sayısı da fazladır. Bu parçalar günlük yaşamda neredeyse tüm makinelerde kullanıldığından üretiminin ileri teknoloji, gelişmiş bir sistem ve profesyonel ekiple yapılması gerekir. Yerli ve yabancı üretimlerin ülkemizde yaygın şekilde kullanılabilmesi adına tedarik koşulları ileri düzeydedir. Bu alanda firmalar arası seçim yaparken rulman türünü dikkate almanızda yarar vardır. Örneğin lineer sistemler için rulman arayışındaysanız sizin için en doğru ürün grubu THK rulman çeşitleri olacaktır. Geliştirdiği özel mekanizma ile dünyada en çok tercih edilen firmalardan biri haline gelen THK rulman kendi içerisinde farklı ürün gruplarına sahiptir. Sektörde ilgi gören diğer bir marka ise RBC rulman olarak bilinir. İnce kesit rulmanlar ile ün kazanan firma özel üretim rulmanlara da sahiptir. Benzer durum SSB rulman için de geçerli olup bu firma da cidarlı rulmanlar alanında faaliyet gösterir.

THK Lineer Rulmanlar

THK rulman tarafından geliştirilen lineer hareket kızağı mekanizmasına sahip olan aletler günümüzde çok sayıda endüstride kullanılmakta, elektronik ve mekanik sistemlerin vazgeçilmez bileşeni olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda firma dünya çapındaki müşterilerine daha fazla destek vermek adına vidalı bilyeler, bilyeli freze, bağlantı bilyeleri gibi parçaların da ev sahipliğini yapar. Her bir üretim sürecinde alanında profesyonel mühendisler ve teknik elemanlar, üst teknolojiye sahip cihazlar kullanılır.

RBC Rulman Ürün Grupları

En çok tercih edilen rulman markaları arasında yer alan RBC rulman geniş ürün yelpazesine sahiptir. Firma tarafından yapılan üretimlerin büyük bir bölümü ince kesit (cidarlı) rulmanlara yöneliktir. Bunun yanı sıra özel üretim rulmanlar, diğer havacılık rulmanları, masuralı rulmanlar, mafsal ve küresel rulmanlar, inşaat ve konstrüksiyon rulmanları, redüktör dişlisi, kendinden yağlamalı burçlar, raylı sistem rulmanları, kam makaraları, iş makineleri ve kara araçları gibi farklı ürün grupları mevcuttur. Müşterilerine özgün destek, kalite ve tasarım çözümleri sunan RBC rulman savunma ve havacılık müşterilerine yöneliktir.

SSB İnce Kesit Rulmanlar

Cidarlı ya da diğer ismi ile ince kesit rulmanlar denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan SSB ürünlerine Akar Rulman aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Havacılık ve savunma sanayisinde daha sık kullanılan ince kesit rulmanlar konusunda sizlere profesyonel çözümler sunan Akar Rulman tedarikçi olmasının yanı sıra tasarım ve seri üretim aşamalarında da danışmanlık hizmeti verir. Bu sayede müşteri ihtiyacına göre hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere en uygun çözümler sunulur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir