Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Roboski ailelerinden Babacan’a: Savcılığa gitmeniz gerçekleri ortaya çıkaracaktır

Roboski ailelerinden Babacan’a: Savcılığa gitmeniz gerçekleri ortaya çıkaracaktır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Roboskili aileler, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Şırnak, Uludere’de Roboski’de hayatını kaybeden 34 vatandaşımız için adalet bekliyor. Kimse bunun hesabını vermedi. Kimse çıkıp bir özür dahi dilemedi” ifadeleri üzerine “Roboski Aileleri olarak sizden şunu talep ediyoruz sn @alibabacan o dönem başbakan yardımcılığını yapıyordunuz. Dolaysıyla tüm detaylara vakıfsınız. Bir savcılığa gidip yaşananları anlatmanız gerçekleri ortaya çıkartacaktır” açıklaması yaptı.

Şırnak 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan “Şırnak adalet bekliyor. Uludere’de, Roboski’de hayatını kaybeden vatandaşlarımız adalet bekliyor. Kimse çıkıp bir özür bile dilemedi. Biz anaları gözü yaşlı görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 Roboski Aileleri Twitter’dan Deva Partisinin paylaşımını alıntılayarak Babacan’a o dönem başbakan yardımcısı olduğunu hatırlatarak “Roboski Aileleri olarak sizden şunu talep ediyoruz sn @alibabacan o dönem başbakan yardımcılığını yapıyordunuz. Dolaysıyla tüm detaylara vakıfsınız. Bir savcılığa gidip yaşananları anlatmanız gerçekleri ortaya çıkartacaktır” dedi.
 

Roboski Aileleri olarak sizden şunu talep ediyoruz sn @alibabacan o dönem başbakan yardımcılığını yapıyordunuz. Dolaysıyla tüm detaylara vakıfsınız. Bir savcılığa gidip yaşananları anlatmanız gerçekleri ortaya çıkartacaktır. https://t.co/DrA3cZdE7m

— Roboski Aileleri (@RoboskiAileleri) April 6, 2021  

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir