Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Rapor: Nets, Ulusal Şampiyonluğu Kazanan Eski Kolej Koçunu Asistan Olarak İşe Aldı

Rapor: Nets, Ulusal Şampiyonluğu Kazanan Eski Kolej Koçunu Asistan Olarak İşe Aldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

bu Ağlar eskileri işe alıyorlar UConn baş antrenör Kevin Ollie yardımcı antrenör olarak, ESPN’den Adrian Wojnarowski bildirdi. Ollie, geçen yıl sezon ortasında Steve Nash’in yerini aldıktan sonra Nets baş antrenörü olarak ilk tam sezonuna girecek olan Jacque Vaughn’un kadrosuna katıldı.

Ollie en çok UConn’da Jim Calhoun’un yerini alması ve Huskies’i 2014’te 7 numara olarak ulusal bir şampiyonaya götürmesiyle tanınır. Yine de altı sezonda UConn, Ollie altında dört kez NCAA turnuvasını kaçırdı ve sonunda okul onu 2018’de kovdu.

Görevden alınmasının ardından Ollie, işten çıkarma konusunda ayrımcılık iddiasıyla UConn’a dava açtı. Dava geçen yıl, okulun Ollie’ye ek 3,9 milyon dolar ödemesiyle karara bağlandı.

Ollie, 2021’den beri Fazla Mesai Elit programı için Koçluk ve Basketbol İşe Alım Başkanıydı, ancak Mart ayında görevinden ayrıldı. Bu sezon dışında Ollie, Pistons baş antrenörlük işi için de röportaj yaptı, ancak Detroit’in bu pozisyon için Monty Williams’ı tuttuğu bildirildi.

NBA’de 11 sezon boyunca oyun kurucu olan Ollie, kariyeri boyunca çeşitli takımlarda maç başına sadece 15,6 dakika oynarken, maç başına ortalama 3,8 sayı ve 2,3 asist yaptı. Ollie emekli olduktan sonra koçluk kariyerine, mezun olduğu okul olan UConn’da koç yardımcısı olarak başladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir