Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Pierce Brosnan Yellowstone Milli Parkı’nda Yasa Dışı Yürüyüş Yaptığı İçin Ceza Aldı

Pierce Brosnan Yellowstone Milli Parkı’nda Yasa Dışı Yürüyüş Yaptığı İçin Ceza Aldı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Pierce Brosnan, Yellowstone Milli Parkı’nda Yasa Dışı Yürüyüş Yapmakla Suçlandı

70 yaşındaki İrlandalı aktör Pierce Brosnan, Kasım 2023’te Yellowstone Milli Parkı‘nda izin verilen bir yoldan çıkma girişiminde bulundu.

48.000 TL Ceza Ödemeyi Kabul Etti

Önceleri suçlamaları reddeden Brosnan, sonunda yasa dışı yürüyüş suçlamasını kabul etti ve koruma altındaki Yellowstone kaplıcasına girdiği için 48.000 TL (1.500 dolar) para cezası ödemeyi kabul etti.

Federal Kurallara Aykırı Davranış

Federal kurallar, milli parklara gelen ziyaretçilerin belirlenen yürüyüş yollarında kalmaları gerektiğini şart koşuyor. Kaldırımın dışına çıkmak altı aya kadar hapis ve 5.000 dolara kadar para cezasıyla cezalandırılıyor.

İkinci Suçlamayı da Kabul Etti

Brosnan, parkın Mamut Terasları bölümündeki termallere daha yakından bakmaya çalıştıktan sonra kendisine yöneltilen iki yasa dışı yürüyüş suçlamasından birini kabul etti.

Brosnan’ın Savunması

Cowboy State Daily‘nin haberine göre Brosnan, yaşanan olayla ilgili olarak 4 Ocak’ta ABD Wyoming Bölge Mahkemesi’ne bir belge sunarak savunmada bulundu. Hakim Stephanie A. Hambrick, 70 yaşındaki şahsın ilk duruşmasının iptal edilmesi talebini kabul etti.

Hassas ve Tehlikeli Kaplıcalara Giriş Suçunu Reddetti

Brosnan, iddia edilen ihlal sırasında korunan alanda dururken fotoğraflanmış olmasına rağmen ocak ayında Yellowstone Milli Parkı’ndaki hassas ve tehlikeli kaplıcalara girme suçunu kabul etmemişti.

22 Kişinin Hayatını Kaybetmesi

Yetkililer, Yellowstone kaynak sularında ve gayzerlerinde meydana gelen yanıklar nedeniyle en az 22 kişinin hayatını kaybettiğini paylaşmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir