Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Pence, Trump’ı Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a övgüler yağdırdı

Pence, Trump’ı Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a övgüler yağdırdı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Pence, Fox News ile yaptığı röportajda, “İster eski başkan yardımcım ister başka biri olsun, hiç kimse Kuzey Kore’deki diktatörü veya Ukrayna’da sebepsiz yere bir saldırı savaşı başlatan Rusya liderini övmemeli” dedi. Iowa. “Özgürlükten yana olduğumuzu ve özgürlükten yana olanların yanında olduğumuzu dünyaya açıkça göstermemiz gereken bir zamandayız.”

Görevdeki ortak zamanları boyunca Trump, Kuzey Kore liderine benzeri görülmemiş tekliflerde bulundu ve eski başkan, Kuzey Kore de dahil olmak üzere dört yıllık görev süresi boyunca üç kez BM ile görüştü.

Pence’in yorumları, eski başkan yardımcısının Cumhuriyetçi ön seçimler öncesinde kendi alanını oluşturmak için Trump’a yönelik saldırıları artıracağının son işareti. 7 Haziran’da cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacak.

Trump’ın eski BM büyükelçisi ve 2024 adayı Nikki Haley de gönderiye Twitter’dan tepki gösterdi. “Kim Jong Un kendi halkını aç bırakıyor” yazdı.

Yine Iowa’da bulunan Florida Valisi Ron DeSantis, “Bunu gördüğüme şaşırdım. … Kim Jong Un cani bir diktatör.” Daha sonra Dünya Sağlık Örgütü’nü “iflas etmiş bir kuruluş” olarak nitelendirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir