Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ogün Samast ve Ali Fuat Yılmazer’in Duruşma Talepleri Kabul Edildi

Ogün Samast ve Ali Fuat Yılmazer’in Duruşma Talepleri Kabul Edildi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Ogün Samast’ın Duruşma Talepleri

Türkiye’nin tanınmış davalarından biri olan Hrant Dink cinayeti davasında, tutuksuz sanık Ogün Samast’ın duruşma talepleri kabul edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, Samast’ın avukatı hazır bulunurken, Samast ise SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla bağlantı kurdu. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Samast, işsiz olduğunu ve herhangi bir geliri olmadığını belirtti. Mahkeme heyeti, Samast’a savunma hazırlama süresi verdi ve devam eden duruşmadan vareste tuttu.

Ali Fuat Yılmazer’in Savunması

Duruşmada savunma yapan sanık Ali Fuat Yılmazer, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Hrant Dink cinayetiyle ilgili etkin soruşturma yürütülmediğini belirtti. Yılmazer, bu davaya yeni deliller olmadan davanın açıldığını ve hukuksuz bir şekilde dahil edildiklerini iddia etti. Yılmazer ayrıca, sanık Ogün Samast’ın ifadelerinin çelişkili olduğunu ve diğer sanıklarla olan ilişkisinin detaylıca araştırılması gerektiğini savundu.

Davanın Ara Kararı

Mahkeme heyeti, Ogün Samast’ın savunmasının gelecek celse alınmasına karar verdi. Heyet ayrıca, diğer sanıklar Faruk Sarı ve Yahya Öztürk hakkındaki yakalama karar

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir