Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. NBA Büyükleri, ABD Takımının 2028 Los Angeles Olimpiyatlarında Başının Belaya Girebileceğine İnanıyor

NBA Büyükleri, ABD Takımının 2028 Los Angeles Olimpiyatlarında Başının Belaya Girebileceğine İnanıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Eski NBA yıldızı Ray Allen’a göre ABD’nin uluslararası sahnede basketbol hakimiyeti günleri sona eriyor olabilir.

Hindistan’daki NBA Akademisi’nde basketbol klinikleri yönetirken, iki kez NBA şampiyonu gazetecilere verdiği demeçte, ABD Takımının 2028’de Olimpiyatlar Los Angeles’a geldiğinde mücadele edeceğini düşündüğünü söyledi.

Indianexpress.com’a konuşan Allen, “2028’de Amerikalıların basketbolda dünyanın en iyi ülkesi olduğumuzu söylemesinin daha zor olacağını garanti ederim” dedi. “Avrupa’daki liglere bakarsanız, Amerikalı oyunculardan çok daha iyi olacak pek çok çocuk gelecek. Bu da spor için harika bir şey.”

Allen, 2000 yılında ABD Takımı için altın madalya kazandı ve ardından dört yıl sonra, takım başarısız oldu ve Atina’daki ’04 Olimpiyat Oyunlarında bronz madalyayı evine götürdü. Bu, ABD Takımının Olimpiyatlarda altın madalya kazanamadığı son seferdi. Allen ayrıca geçen sezon MVP oylamasında ilk üç oyuncunun – Joel Embiid, Nikola Jokić ve Giannis Antetokounmpo – hepsinin uluslararası oyuncular olduğunu kaydetti.

Basketbolun uluslararası ölçekte büyüdüğü açık, ancak ABD Takımının sonunda sporda dünya lideri olarak gasp edilip edilmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir