Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MSB, Irak’ın Kuzeyindeki Terör Hedeflerini İmha Etti

MSB, Irak’ın Kuzeyindeki Terör Hedeflerini İmha Etti

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik hava harekatları düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bulunan terör hedeflerine yönelik başarılı bir hava harekatı gerçekleştirildi. Bu harekatlar sonucunda, teröristlerin barındığı 13 hedef imha edildi.

Terörle Mücadeleye Devam Edilecek

MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak’ın kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla hava harekatları icra edildiği belirtildi. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Yerli ve Milli Mühimmat Kullanıldı

Milyonlarca teröristin etkisiz hale getirildiği harekatlarda yerli ve milli mühimmatların kullanıldığı belirtildi. Hava harekatları sırasında masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkların ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı ifade edildi.

MSB’nin açıklamasında, “Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir