Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Başbakanı Netanyahu, Refah’a Kara Saldırı Planını Onayladı

İsrail Başbakanı Netanyahu, Refah’a Kara Saldırı Planını Onayladı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Ben-Gvir’un Açıklamalarına Göre Netanyahu, Refah’a Saldırı Planını Onayladı

İsrail’in aşırı sağcı siyasetçisi Ben-Gvir, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, Başbakan Netanyahu ile Refah’a kara saldırı konusunda görüştüğünü ve Netanyahu’nun bu saldırıyı onayladığını belirtti. Ben-Gvir, Netanyahu’nun Refah’a kara saldırısı yapılacağı yönündeki ifadelerini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Refah Kenti: Milyonlarca Filistinlinin Ev Sahipliği Yaptığı Bir Bölge

Gazze’nin güneyinde Mısır sınırında bulunan Refah kenti, İsrail saldırıları öncesinde yaklaşık 280 bin Filistinliye ev sahipliği yapıyordu. Ancak İsrail’in devam eden saldırıları sonucunda 2,3 milyon nüfusa sahip Gazze Şeridi’nde 1,9 milyon kişi yerinden edildi. Bu yerinden edilen Filistinlilerin büyük bir kısmı, güvenli olduğu düşünülen Refah’a sığınmış durumda. Bu durum, Refah nüfusunun 1,5 milyona ulaşmasına neden oldu.

Endişe Verici Durum: Sivil Nüfusun Güvenliği

İsrail’in Refah kentine yapacağı kara saldırısı durumunda, Gazze Şeridi’nde sivil nüfusun nereye sığınacağı büyük bir endişe konusu haline geldi. Uluslararası uyarılara rağmen Netanyahu’nun Refah’a saldırı planını onayladığı ve tarih belirlediği biliniyor. Netanyahu, esir takası mutabakatı olsa da olmasa da Refah’a saldıracaklarını açıklamıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir