Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Netanyahu, UCM Başsavcısının Yakalama Kararı Başvurusunu Eleştirdi

Netanyahu, UCM Başsavcısının Yakalama Kararı Başvurusunu Eleştirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Netanyahu, “Antisemitizm Örneği” Diye Nitelendirdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Kerim Han’ın kendisi ve Savunma Bakanı Yoav Gallant’a yönelik yakalama kararı başvurusunu sert bir dille eleştirdi. Netanyahu, bu başvuruyu “üniversite kampüslerinden UCM’ye taşınan yeni bir antisemitizm örneği” olarak nitelendirdi.

Netanyahu, Kararı “Saçma ve Yanlış” Buldu

Başsavcının yakalama kararı başvurusunu “saçma ve yanlış” olarak niteleyen Netanyahu, bu durumun tüm İsrail devletine ve ordusuna yönelik olduğunu iddia etti. Ayrıca, Gazze’deki saldırıların devam edeceğine işaret ederek, “UCM’nin, İsrail’in Hamas’ı devirmesini engellemeyeceğine söz veriyorum” dedi.

Üniversitelerde Yapılan Gösterilere Atıfta Bulundu

İsrail’in Gazze’deki saldırılarının sona ermesi talebi ve Filistin’e destek amacıyla birçok ülkede üniversitelerde yapılan gösterilere de atıfta bulunan Netanyahu, söz konusu başvurunun “üniversite kampüslerinden UCM’ye taşınan yeni bir antisemitizm örneği” olduğunu vurguladı.

Yakalama Kararı Başvurusu: UCM Başsavcısı Kerim Han, Netanyahu ve Savunma Bakanı Gallant hakkında “yakalama kararı” başvurusunda bulunmuştu. Han, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant’a ilaveten Hamas’ın liderleri hakkında da benzer başvurularda bulunmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir