Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İran Cumhurbaşkanı Raisi’ye İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İran Cumhurbaşkanı Raisi’ye İlişkin Açıklama

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Helikopter Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi’ye ait helikopterin kaza yapması üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

  • “İran Cumhurbaşkanı, kardeşim Sayın İbrahim Reisi ve heyetinin bir helikopter kazası geçirmiş olması bizleri derinden üzmüştür.”
  • “Türkiye Cumhuriyeti olarak İran makamlarıyla tam irtibat ve koordinasyon halinde hadiseyi yakından takip ettiğimizi ve gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”
  • “Komşumuz, dost ve kardeş İran halkına ve hükümetine milletim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Reisi ve heyetinden bir an önce iyi haberler almayı umuyorum.”

Olayın Detayları

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, bugün helikopterle İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı. İran devlet televizyonu, Reisi’nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması sonucu kaza meydana geldiğini duyurdu. Helikopterde Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim de bulunmaktaydı. Arama kurtarma ekipleri olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların zorlukla sürdüğünü bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir