Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Konuşması Protestolarla Bölündü

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Konuşması Protestolarla Bölündü

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Filistin Bayrağıyla Protesto

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesi önünde ABD diplomasisi, küresel zorluklar ve 2025 bütçe talebi konusunda ifade verirken konuşması protestolarla bölündü. Blinken konuşmasına başladığı sırada salonda bulunan bir katılımcı elinde Filistin bayrağı ile ayağa kalkarak, “İsrail tarafından öldürülen Hind Receb 6 yaşındaydı. Blinken, sen Gazze kasabı olarak anılacaksın. Sen masum Filistinlilerin katili olarak anılacaksın.” diye bağırdı.

Savaş Suçlusu Sloganı

Filistin destekçisi polis tarafından zorla dışarı çıkarılırken, diğer bir eylemci de elinde “Savaş suçlusu” pankartı ile “Blinken bir savaş suçlusudur.” diye slogan attı. Aralıklarla yapılan 3 ayrı protesto eylemi sırasında sessizce bekleyen Blinken, daha sonra oturumdaki konuşmasına devam etti.

Hind Receb’in Ölümü

6 yaşındaki Hind Receb, İsrail’in Gazze’deki saldırılarında hayatını kaybetti. İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda “5 katliam” gerçekleştirdiği ve 85 Filistinlinin daha yaşamını yitirdiği belirtildi. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 35 bin 647’ye ulaşırken, yaralı sayısının 79 bin 852’ye yükseldiği kaydedildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir