Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Microsoft, bu yıl içinde Windows’ta Cortana’yı desteklemeyi bırakacak

Microsoft, bu yıl içinde Windows’ta Cortana’yı desteklemeyi bırakacak

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Microsoft, Windows’ta Cortana desteğini sonlandırıyor. tarafından tespit edilen bir destek sayfasında XDA Geliştiricileri Ve Windows Merkezişirket, bu yılın sonlarından itibaren “Windows’ta Cortana’yı artık bağımsız bir uygulama olarak desteklemeyeceğini” söylüyor.

Cortana’nın Windows’ta kullanımdan kaldırılması pek de sürpriz olmadı. Microsoft, Mayıs ayındaki Build konferansında görev çubuğunuzda yer alacak ve Cortana’nın yaygın olarak piyasaya sürüldüğünde yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olmak için yapay zekayı kullanacak yeni Windows Copilot aracını duyurdu. Bu, içeriği özetlemeyi, metni yeniden yazmayı, soru sormayı, bilgisayarınızın ayarlarını düzenlemeyi ve daha fazlasını içerir.

Microsoft’un Cortana’yı Windows’tan tam olarak ne zaman kaldıracağı belli değil. Ama o dır-dir Bing chatbot ve Microsoft 365 Copilot’u da içeren Microsoft’un büyüyen yapay zeka araçları paketinin birinci önceliği aldığı açıktır. Cortana, Windows’ta kullanımdan kaldırılsa da Microsoft, Outlook mobile, Microsoft Teams mobile, Teams ekranı ve Teams odalarında kullanılmaya devam edeceğini söylüyor, ancak kim bilir ne kadar süreyle.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir