Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kısa Çalışma Ödenekleri Yattı mı?

Kısa Çalışma Ödenekleri Yattı mı?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Ocak ayı kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Buna göre kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Ocak ayı kısa çalışma ödeneği yattı mı? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı…

2021 KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATIYOR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Şubat 2021’de hesaplara yatırılacağını söylemişti. Bu açıklama ışığında, kısa çalışma ödenekleri bugün hesaplara yatmaya başladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada kısa çalışma ödemelerinin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşların ödemelerinin ise PTT üzerinden yapılacağını ifade etti. Selçuk, ‘İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız.’ ifadesini kullandı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA

Normal şartlar altında işsizlik ödeneği veya iş kaybı tazminatı ile benzer bir niteliğe sahip olan kısa çalışma ödeneği, E-Devlet üzerinden ‘İşsizlik Ödeneği/İş Kaybı Tazminatı Sorgulama’ ekranı ile görüntülenebilmektedir.

İLİşKİLİ HABERLER

Kısa Çalışma Ödeneği Zamlı mı Olacak? Zamlı Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

Bakan Zehra Selçuk: Zam Farkları Bugün Hesaplara Yatıyor

MEB ve Sağlık Bakanlığı Yüz yüze Eğitim Şartlarını Açıkladı

Merkez’den Faiz İndirimi Açıklaması!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir