Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İYİ Parti’den Çin Büyükelçiliği’ne ‘tokat’ gibi cevap: Boş konuşmayı bırakın!

İYİ Parti’den Çin Büyükelçiliği’ne ‘tokat’ gibi cevap: Boş konuşmayı bırakın!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik “Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” şeklinde bir ifadenin de kullanıldığı paylaşım sonrası, Büyükelçi Lui Şaobin Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmıştı.

Büyükelçilik hesabından yapılan bu paylaşım üzerine İYİ Parti de sosyal medya üzerinden “Boş konuşmayı bırakın, siz önce Uygur’lara yaptığınız soykırımı durdurun” yanıtını verdi.

Paylaşıma eklenen görselde Akşener’in, Çin Büyükelçiliği’nin paylaşımındaki ifadelere karşı Çince “Uygur soykırımını durdurun” diyerek tokat attığı görülüyor.

İYİ Parti lideri Akşener’in konuyla ilgili yarın ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.
 

Boş konuşmayı bırakın, siz önce Uygur’lara yaptığınız soykırımı durdurun.#DoğuTürkistan https://t.co/TzoqVzAQDy pic.twitter.com/G6hWIHCSTR

— İYİ Parti (@iyiparti) April 6, 2021  
Çin Büyükelçiliği paylaşımına muhalefet partileri de tepki gösterdi.

GELECEK PARTİSİ: ÇİN’İN RACON KESMESİNE YERLİ VE MİLLİ İKTİDARIMIZ NE DİYOR?

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: “Uygur Türklerinin katliam yıldönümünde Çin elçiliğinin racon kesmesine yerli ve milli iktidarımız ne diyor? En azından elçiyi bakanlığa çağıracak mısınız? Yoksa sineye mi çekeceksiniz? Abdülhamid’e dizilerde elçi tokatlatmayı bırakıp, önce bu pervasızlık için gerekeni yapın!”

SAADET PARTİSİ: AÇIKÇA HEDEF ALINMASI BÜYÜK BİR HADSİZLİKTİR 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mustafa Kaya: “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın, Çin Büyükelçiliği tarafından açıkça hedef alınması büyük bir hadsizliktir! Dışişleri tarafından gereken cevap verilmeli ve bu hadsizliğe karşı sessiz kalınmamalıdır!”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir