Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gasp protokolleri! Maarif Vakfı ‘açarak’ değil ‘kapatarak’ büyüyor

Gasp protokolleri! Maarif Vakfı ‘açarak’ değil ‘kapatarak’ büyüyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Akgün, 44 ülkede sahip oldukları 354 eğitim kurumunun 216’sının Hizmet Hareketi kurduğu için ‘devralınmış’ okullar olduğunu belirtti.

Türkiye Maarif Vakfı 10. Ülke Temsilcileri İstişare Toplantısının açılışında konuşan Prof. Dr. Birol Akgün “Vakfımız, Afrika’dan Latin Amerika’ya, Avrupa’dan Uzak Asya’ya uzanan farklı coğrafyalarda vermiş olduğu nitelikli ve kaliteli eğitimle artık kendisini ispat etmiş ve Türkiye menşeli küresel bir eğitim markası haline dönüşmüştür” diye konuştu.

“45 ÜLKE İLE 77 PROTOKOL DAHA İMZALANMIŞ”

Okul sayısını bu yıl sonu itibariyle 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Akgün, vakfın halihazırda 52 ülkede açmış olduğu temsilcilik ofisleriyle 67 ülkede faaliyetler gerçekleştirdiğini, bu 67 ülkenin 44’ündeki 354 eğitim kurumu ve 41 öğrenci yurduyla 43 bini aşkın öğrenciye eğitim-öğretim ve barınma hizmeti verildiğini kaydetti.

Akgün, “Okul öncesinden yüksek öğretime kadar eğitimin her kademesinde faaliyet gösteren 44 ülkedeki eğitim kurumlarımızdan 216’sı fe.ö iltisaklı olup vakfımızın girişimleri ile devralınmış okullardır. Diğerleri ise Vakfımız tarafından ülkemizin stratejik öncelikleri dikkate alınarak açılan eğitim kurumlarıdır” diye konuştu.

Ayrıca, 45 ülkede daha Hizmet Hareketi’nin açtığı okulların vakfa devri için 77 protokol imzalandığını belirten Akgün, “Böylece, Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘2023’te BM üyesi ülkelerin en az yarısında eğitim faaliyetlerine başlanması’ hedeflerine emin adımlarla ilerlemekte olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir