Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emine Erdoğan, Çocuk Hastanesinde Hasta Çocukları Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, Çocuk Hastanesinde Hasta Çocukları Ziyaret Etti

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı ve Doktorlar ile Birlikte Çocuk Hastanesine Gitti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul’da bulunan Çocuk Hastanesini ziyaret etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Doç. Dr. Bülent Güngörer ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ferit Kulalı ile birlikte hastaneye gelen Emine Erdoğan, hasta çocuklarla birebir ilgilendi.

Emine Erdoğan, Hasta Çocukların Durumları Hakkında Bilgi Aldı

Hasta çocuklarla birebir ilgilenen Emine Erdoğan, doktorlardan çocukların sağlık durumları hakkında detaylı bilgi aldı. Hasta yakınlarına da Gazze’de yaşadıkları dramı ve aile fertlerinin durumlarıyla ilgilendi. Emine Erdoğan, hasta yakınlarına sarılarak, “Geçmiş olsun ve acil şifa” dileklerinde bulundu.

Emine Erdoğan, Hasta Çocuklarla Oyunlar Oynadı

Bazı çocukların durumları karşısında duygulanan Emine Erdoğan, daha iyi durumda olan çocukları kucağına alarak sevdi ve oyuncaklarla oyunlar oynattı. Aynı zamanda, “Bacaklarımı hissedemiyorum” sözleriyle tanınan 9 yaşındaki Gazzeli Retal Ashour’u da ziyaret etti ve doktorlarından bacağının iyileşeceği haberini aldı.

Gazze’de Bir Çocuk Emine Erdoğan’a Anlamlı Bir Şarkı Söyledi

Hastanede tedavi gören Gazze’de İsrail saldırılarında annesini ve kız kardeşini kaybeden Zaina Jarbou adlı 6 yaşındaki bir kız çocuğu, Emine Erdoğan’a “Küçük bir kız çocuğu” adlı bir şarkı söyledi. Şarkının sözleri, “Küçük Filistinli bir kızdım, gül yaşındaydım. İyi kalpli, iyi niyetliydim. Kimseye zarar vermiyordum. Evimi yerimi biliyordum. Ailem ne kadar güzel etrafımdaydı. İstediğim her şey yanımdaydı. Sevgiyle yaşıyorduk. Ülkemize birkaç terörist geldi. Babamı öldürdüler, kardeşimi götürdüler. Artık buralar bizim dediler. Bu beni çok ağlattı.” şeklindeydi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir