Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’da Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’da Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Hakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, önemli bir tarihte resmi ziyaret kapsamında Azerbaycan’da bulunuyor. Bugünkü temasları çerçevesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen Bakan Fidan, iki ülke arasındaki ilişkileri ve süregelen barış görüşmelerini ele aldı.

Azerbaycan ile Ermenistan Arasındaki Normalleşme Süreci Masaya Yatırıldı

Bakan Fidan’ın ziyaretinde, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki normalleşme süreci, Karabağ Zaferi sonrasında Güney Kafkasya’da tesis edilmeye çalışılan barış görüşmeleri, müzakere edilen maddeler ve son durum ele alındı. Bu görüşmeler, bölgedeki istikrarın sağlanması ve barışın korunması açısından büyük önem taşıyor.

Bakan Fidan, Bakü Şehitliklerini Ziyaret Etti

Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile başbaşa bir görüşme gerçekleştiren Bakan Fidan, daha sonra Bakü’de bulunan şehitlikleri ziyaret etti. İlk olarak merhum Aliyev’in mezarının bulunduğu Fahri Hiyaban’ı ziyaret eden Fidan, ardından 20 Ocak şehitlerinin yer aldığı Bakü Şehitler Hiyabanı’nda bulunan Ebedi Ateş Anıtı’na çelenk sundu.

Bakan Fidan, Türk Şehitliği’nde Anıta Saygı Duruşunda Bulundu

Bakan Fidan’ın ziyaretine Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov da eşlik etti. Türk Şehitliği’ne geçen Fidan, burada bulunan anıta çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu ve anıt defterini imzaladı. Bu ziyaret, Türk-Azerbaycan dostluğunun ve şehitlerin anısına yapılan bir vefa göstergesi oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir