Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Diana Taurasi, Kadın Basketbol Oyuncularını NBA Yıldızlarıyla Karşılaştırma Konusunda Büyük Bir Sorun Yaşıyor

Diana Taurasi, Kadın Basketbol Oyuncularını NBA Yıldızlarıyla Karşılaştırma Konusunda Büyük Bir Sorun Yaşıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Merkür 40 yaşındaki yıldız Diana Taurasi, son birkaç sezonda popülaritesi hızla artan WNBA’nın yüzlerinden biri olmaya devam ediyor.

Artan popülarite spor için kesinlikle harika ve Taurasi’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde profesyonel kadın basketboluna dikkat çekme konusunda ön saflarda yer aldığı inkar edilemez.

Perşembe günü Taurasi’ye WNBA yayıncılarının kadın basketbolcuları NBA’in önde gelen yıldızlarıyla karşılaştırma eğilimi soruldu. Cevabı, aracılığıyla AtletikRichard Deitsch’inilginçti.

“Bu konuda kafam karıştı,” diye söze başladı Taurasi. “Bence harika oyunculardan oluşan bir lig kurduk, sadece [currently] WNBA’da, ama ondan çok daha öncesine gidiyor. Komik. Ne zaman bir WNBA veya kolej maçı izlesem yayınlarda ‘Hey, Caitlin Clark Stephen Curry gibidir’ diye duyuyorum. Peki neden Katie Smith gibi olamıyor, biliyor musun? Melek Reese mi? Evlat, Dennis Rodman gibi ribaund alıyor.’ Peki neden Rebekkah Brunson gibi olamıyor? Bence bu sadece eğitim ve araştırma eksikliği, gerçekten.”

Taurasi’nin kesinlikle haklı bir yanı var. WNBA popülerlik kazanmaya devam ettikçe ve yeni hayranlar gelmeye devam ettikçe, hem hayranlar hem de medya, oyundaki yıldızlar ve rol oyuncuları hakkında daha fazla anlayışa sahip olduğundan, belki de oyun içinde daha fazla karşılaştırma yapılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir