Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’a Günübirlik Ziyaret Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’a Günübirlik Ziyaret Gerçekleştirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı için Atina’ya Gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı için Yunanistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret kapsamında Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ve Başbakan Kiryakos Miçotakis ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Türkiye-Yunanistan İlişkilerinde ‘Kazan-Kazan’ İlkesi Ön Planda

Erdoğan’ın Atina ziyaretinde, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinde ‘kazan-kazan’ ilkesi doğrultusunda atılacak adımlar ele alınacak. İki ülke arasındaki ihtilaflı konuların çözümünde diyalog kanallarının açık tutulması için süreç konuşulacak ve farklı alanlarda iş birliği zemininin oluşturulabilmesine yönelik yol haritası oluşturulacak.

Erdoğan’a Heyetindeki Bakanlar da Eşlik Etti

Erdoğan’ı Atina’ya gerçekleştirdiği ziyarette, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da eşlik etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir