Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Genel Merkezinden Önemli Uyarı: Disiplin Süreci Başlatılacak

CHP Genel Merkezinden Önemli Uyarı: Disiplin Süreci Başlatılacak

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

CHP Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcılarından Parti İçi Çalışmalarla İlgili Genelge

Yerel seçimlerin ardından değerlendirme toplantılarına devam eden CHP, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci ve Gökan Zeybek imzasıyla il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına önemli bir genelge gönderdi.

Özverili Çalışmaların Önemi Vurgulandı

Genelgede, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde elde edilen başarının parti örgütlerinin özverili çalışmaları sayesinde geldiği vurgulandı. Ancak, maalesef bazı üyelerin partinin aleyhine çalıştığı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

İhraç Cezası İle İlgili Uyarı

CHP Tüzüğünün 68/1-e maddesinde belirtilen “Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak” fiilinde kesin ihraç cezasıyla cezalandırılması gerektiğinin altı çizildi. Bu kapsamda, parti aleyhine çalışan üyelerle ilgili disiplin sürecinin başlatılacağı bildirildi.

Delillerin Bildirilmesi ve Son Tarih

Genelgede, parti aleyhine çalışan üyelerin isim ve görevlerinin yanı sıra yaptıkları çalışmalara ilişkin delillerin 29 Nisan 2024 tarihine kadar Genel Merkez Yazı İşlerine bildirilmesi gerektiği belirtildi. Delillendirilmemiş başvuruların işleme konulmayacağı vurgulandı.

CHP, üyelerine gönderdiği genelgede disiplin kurallarına uyulması ve gerekli bildirimlerin yapılması konusunda uyarılarda bulundu. Parti içi uyum ve disiplinin korunması adına gereken adımların atılması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir