Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büzgü Plise Nasıl Yapılır?

Büzgü Plise Nasıl Yapılır?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Plise kelime olarak büzdürme anlamına gelir. Büzgü plise her zaman tekstil ürünlerinde kullanım alanı bulur. Üretimde ise en çok kumaş kullanımı gerçekleşir. İstenilen ürünler ile ilgili özel bir makine gereklidir. Bu sebeple de en çok kullanılan ürün çeşidi olması da talebi arttırır. Bir sürü kumaş türü arasında en çok ısıya dayanıklı olan ürünlerin yüksek baskı sonucu gerçekleşmesiyle oluşur. Bu şekilde istenen ürünler içerisinde kullanım sağlanan kumaşlar ise, polyester ve türevi olan kumaş çeşitleridir. Polyester kumaşların seçim sebebi de ısıya karşı dayanıklı olmasıdır.

Katlamalı Plise Nedir?

Birçok çeşit arasında en çok kullanım sağlanan da katlamalı plise çeşitleridir. Bu sebeple birden çok kullanım yeri ve malzemesi de mevcuttur. İstenilen alanlar ise her zaman store perdeler olmaktadır. İstenilen alanda kullanımı her zaman kolaylık sağlayan ürünler arasında her zaman katlamalı kullanım oldukça yaygındır. Model Plise firmasının kaliteli üretimiyle birçok müşteri tercih eder. İstenilen çeşitlerin olması ile birlikte kumaş uzunluğu için her metre kesim mevcuttur. Birçok alanda kullanılabilir.

Plise Yapımı ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Plise her zaman yaygın kullanımıyla oldukça fazla tercih edilen bir katlama işlemidir. Ebat ve belirli bir aralıkta yüksek bir sıcaklığa maruz bırakılarak istenen kırışıklıklar elde edilebilir ve bu sayede katlanma imkânı sağlanır. Bu şekilde de birçok yerde plise yapımı oldukça fazla kullanım imkânı yaratır. Özellikle de eşyalar üzerinde örtü olarak büzgülü modellere oldukça fazla rastlanır. Kıyafetler de kullanım imkanına sahiptir. Merak edilen konuyla ilgili Model Plise sayfasından hizmet alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir