Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bilim İnsanlarına Destek Programı Sunan Youth Projects Group

Bilim İnsanlarına Destek Programı Sunan Youth Projects Group

admin admin - - 3 dk okuma süresi
0

 

 

Bilim İnsanları Genel İtibarı İle Ne Yapmaktadırlar?

 

Bilim insanı ya da bilimci, evrene ilişkin olan olgulara ve farklı değişkenlere yönelik olarak bilimsel veri elde etme yöntemlerini kullanarak (sistematik) bir şekilde bilgi elde etmeye çalışan kişi olarak tanımlanabilmektedir. Daha sınırlı anlamda bakıldığında ise bilimsel yöntem kullanan bir birey olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda kişi, bilimin bir veya birden fazla alanında uzman olabilmektedir. Bilim insanları; fiziksel, sosyal alanlar ve matematiksel de dâhil olmak üzere bilimin tüm alanlarında çeşitli araştırmalar yapabilmektedirler. Bu kişiler olaylar hakkında çeşitli birtakım soru soran ve bu soruları sistematik bir şekilde cevaplama yoluna giden insanlar olmaktadırlar. Doğaları gereği meraklı ve iyi organize özelliklerine sahip insanlardır. Diğer insanların aksine, bilim insanları birtakım şeyleri gözlemleme yeteneğine ve bu yetenek doğrultusunda gözlemledikleri şeyler üzerinde farklı görebilme yetisine de sahip olmaktadırlar.

 

Youth Projects Group’un Bilim İnsanlarına Sunmuş Olduğu Destek Programları

 

Youth Projects Group’un 16 Nisan 2021 tarihine kadar son başvurusu yapılacak olan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programını değerli bilim insanlarının yararına sunmaktadır. Bu program için çeşitli birtakım gereklilikler olmakla birlikte başvuru yapmak isteyen saydı değer bilim insanları, öğrenciler ve ilgili kişiler, belirtilen tarihe kadar gerekli başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Öncelikle bu programın 2021 yılı 1. Dönem için oluşturulduğunu özellikle belirtmek yerinde olacaktır. Bu bağlamda bakıldığında TÜBİTAK tarafından belirlenen önemli öğretim programlarından bir tanesinde eğer çift anadal programına kaydınız var ise ya da Ulusal veya Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında başarınız bulunuyor ise bu programa başvuru işleminde bulunabilmeniz mümkün olabilmektedir. 

Aynı zamanda belirlenen tarihe kadar başvuru yapmak için bu yarışmalarda belirli derecelere sahibi olmak ve örgün öğretim programlarına da giriş yapmak yeterli olabilmektedir.

Youth Projects Group’un ülkemiz genelinde bulunan bilim insanlarına ve bilim insanı potansiyeli taşıyan öğrenci veya araştırmacılara da bu gibi yararlı ve geliştirici programlar sayesinde çeşitli birtakım imkanları beraberinde sunmaktadır. Bu gibi programlar sayesinde Türkiye bilim alanında daima ileriye gidecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir