Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Asfalt Kullanım Alanları ve Özellikleri

Asfalt Kullanım Alanları ve Özellikleri

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Asfaltlar petrolün bir çeşit yan ürünüdür ve petrol rafinasyonundan meydana gelmektedir. Dayanıklı ve akmaz bir ürün sertliğinden katı forma kadar geniş bir aralıkta pek çok farklı sertlik çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca renk çeşitliliği açısından da kahverengi, gri ve siyah tonlamalı olarak pek çok farklı renk çeşidi de bulunmaktadır. Bu çeşitlilik asfaltın kullanım alanına göre farklı materyal ve farklı türün kullanılmasını gerekli kılmaktadır.

Asfaltın iki farklı çeşidi bulunur ve bu çeşitler farklı olarak kullanımı gerçekleştirilir. Sıcak asfalt ve soğuk asfalt olarak ikiye ayrılan bu türlerin farklı kullanım amaçları bulunur. İkisinin arasındaki fark ise sıcak asfalt mıcır gibi doğal taşlarla karıştırılarak sıcak şekilde yola dökülür. Soğuk asfalt ise sıcak asfalt ve su karışımından meydana gelerek hazırlanır ve uygulaması gerçekleştirilir.

Ankara Asfalt Hizmetleri

Güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam eden Ankara asfalt firmaları gerek profesyonellik gerek uygun fiyat açısından fark yaratmaya devam etmektedir. Uzun yıllardır bu alanda çalışmalarına devam eden mühendisler ile gerçekleştirilen saha araştırmaları sayesinde her zaman ihtiyaca yönelik uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Tam memnuniyet garantisi sağlamaları da işlerinde görülen kaliteli işçiliğin kanıtı olarak düşünülebilir.

Ankara asfalt ihtiyacı fazla olan kentlerden biridir. Kamusal alanda pek çok bölgede yaşam koşullarının iyileştirilmesi adına asfalt hizmetleri de kaliteli bir şekilde devam etmektedir. Bu durumda asfalt hizmetleri Ankara’da kaliteli bir biçimde ilerletilmeye devam etmektedir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir