Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple iPhone 8, 8 Plus ve X, iOS 17 almıyor

Apple iPhone 8, 8 Plus ve X, iOS 17 almıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Apple’ın henüz duyurulan iOS 17’si, Face ID çağını başlatan cihaz olan iPhone X’e gelmeyecek. Bir sonraki iOS yükseltmesini de kaçıracak olan iPhone 8 ve 8 Plus ile birlikte 2017’de duyuruldu. Bu, iPhone XS, XS Max ve XR’yi bu sonbaharda kullanıma sunulduğunda iOS 17 için uygun olacak en eski cihazlar yapıyor, ancak bu, her yeni özelliği alacakları anlamına gelmiyor.

iOS 17 için uygun olan her telefon önemli özelliklere sahip olacak: yeni tasarım odaklı kişi kartları, şarj olurken hızlı bilgi için Bekleme ekranı ve birine eve güvenli bir şekilde geldiğinizi bildirmek için Check In özelliği. Ancak birkaç özellik daha yeni iPhone’lar için ayrılmıştır. Örneğin, FaceTime’daki AR efektleriyle harekete dayalı tepkiler, bir iPhone 12 veya daha yenisini gerektirecektir.

iOS 17 için kesinti yapan tüm telefonlar.
Resim: elma

Ayrıca klavyede bazı otomatik düzeltme iyileştirmeleri ve satır içi otomatik tamamlama önerileri için bir iPhone 12 veya daha yenisine ihtiyacınız olacak. Görme engelli kişilerin ortamlarındaki metinle etkileşime girmesine yardımcı olan İşaret Et ve Konuş adlı yeni bir erişilebilirlik özelliği de var, ancak bu yalnızca iPhone 12, 13 ve 14’ün Pro modelleriyle sınırlı.

Bununla birlikte, iPhone XS ve 11 gibi daha eski cihazlar, iOS 17’ye gelen yeni özelliklerden aslan payını alacak. Bu telefonlardan birine sahipseniz bu harika bir haber; Gelecek yıl, iOS 18 için doğrama bloğuna geldiklerinde uyanık olun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir