Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AK Parti, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne Hazırlanıyor

AK Parti, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne Hazırlanıyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Aday Tespit Komisyonu Oluşturuldu

AK Parti, 31 Mart 2024’te yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlıklarını hızlandırdı. Bu doğrultuda, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu.

Aday Belirleme Süreci

Komisyon, belediye başkan adaylarını belirlemek için çalışmalarına başladı. İlk toplantısını 11 Aralık Pazartesi günü yapması beklenen komisyonda AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da yer alıyor.

Aday belirleme sürecinde temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçları bir arada değerlendirilecek. Ayrıca, partinin Teşkilat Başkanlığı ve ilgili şehrin milletvekillerinin görüşleri de dikkate alınacak.

Aday Açıklamaları

AK Parti, adaylarını aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar açıklayacak. Bu süreçte, bazı ilçe belediye başkanları dışında büyükşehir ve illerde 3 dönem kuralına takılan bir belediye başkanı bulunmuyor.

AK Parti, belediye başkan aday adaylığı başvurularını 9-22 Kasım tarihleri arasında almış ve 26 Kasım’da da temayül yoklaması gerçekleştirmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir