Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 2021 model otomobil fiyatları: En ucuzu 130 bin 900 lira

2021 model otomobil fiyatları: En ucuzu 130 bin 900 lira

admin admin - - 6 dk okuma süresi
0
Paylaş

Yeni yılla birlikte yeni model otomobiller yollara çıkmaya başladı. Koronavirüs pandemisinde fiyatları neredeyse ikiye katlanan sıfır otomobillere rağbet her geçen gün artıyor. 2019 yılında sıfırı 100 bin liraya alınan otomobiller, günümüzde 200 bin liranın üzerinde fiyatlardan alıcı buluyor.

Paylaş

Yerli üretim otomobillerin fiyatı, özelliklerine göre değişiklik gösterse de en uygun fiyatlı otomobil olmayı sürdürüyorlar.

Paylaş

Pazarlık yapın

Sıfır otomobil alırken pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Bayiler satış yapmak için iskonto uygular. Ayrıca bayilerden hediye de talep edin. Park sensörü, LED far, krom aksusearlar gibi farklı donanımlar talep edebilirsiniz.

Paylaş

İhtiyaca yönelik otomobil alınmalı

Otomobil tercihi yapılırken ihtiyaçların göz önüne alınması gerek. Performansı belirlerken tork, beygir gibi özelliklerin dışında, aracın atmosferik ya da turbolu motor olup olmadığına dikkat edilmesi şart. Otomobili aldıktan sonra ‘çekişi düşük’ diye şikayet edilmesi bu kıstaslara dikkat edilmemesinden kaynaklanıyor.

Paylaş

Otomobil konusunda deneyimliyseniz motor sıkıştırma oranları, pistonun çap ve stroke oranları, şanzıman dişli oranlarına da bakılması menfaatinize olur. Otomobilin iç konforuna ilişkin olarak da manuel ve dijital klimaya, koltukların rahatlığına ve yanal desteklerinin bulunmasına, teknolojik yapısına (multimedya, USB girişi, bluetooth gibi…), camların elektrikli olup olmamasına ve torpidoda kullanılan malzemenin yumuşak olmasına dikkat etmek gerek. Sürüş konforunda en etkili olan çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyon sistemi sarsıntıları en aza indirir ve rahat sürüş sağlar.

Paylaş

Tüm bunların yanında motordan alınan gücü tekerlere aktaran şanzımanın teknik bilgilerine de bakılarak en optimum seviyedeki otomobili alarak hem keyif hem de tasarruf sağlanabilir.

Paylaş

Teslim alırken iyice kontrol edin

Sıfır otomobil alsanız da tüm kontrollerini bayiden çıkmadan yapın. Kaporta boya aksamına ilişkin olarak kontrolleri sağlayın. TIR ya da gemide taşınırken otomobiller hasar alabiliyor ve bunları servislerde onarıyorlar. Sonrasında mağduriyetlerin yaşanmaması adına bayiden çıkmadan önce ikinci el otomobil alıyormuş gibi kontrol sağlanması gerekiyor.

Paylaş

Zorunlu aksesuarları kabul etmeyin

Bayiler aracın üzerine tüm aksesuarları takarak satmaya çalışıyor. Normal fiyatından 20-70 bin lira arasında fark istenebiliyor. Yasalara aykırı olan bu satışlara ilişkin olarak ilk önce distribütöre sonrasında da Ticaret Bakanlığı’na şikayet edebilirsiniz. Otomobili ekstra aksesuarla almak zorunda değilsiniz. 

Paylaş

En ucuz otomobiller

Fiat Egea: 130 bin 900 TLKIA Rio: 141 bin 100 TLHyundai i10: 152 bin 600 TLRenault Clio: 155 bin 900 TLOpel Corsa: 172 bin 900 TLCitroen C-Elysee: 197 bin 500 TLPeugeot 301: 204 bin 192 TLToyota Corolla: 203 bin 600 TLHonda Civic: 285 bin 900 TLMercedes A180: 386 bin 200 TLVolvo XC40: 539 bin 384 TL

İlgili Haber
Yerli otomobilin fiyatı ne olacak?

2021 model otomobil 2021 model araba 2021 model otomobil fiyatları 2021 model araba fiyatları

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir