Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yapılandırma müjdesi 2021 son dakika! Borçlu olanlar dikkat!…

Yapılandırma müjdesi 2021 son dakika! Borçlu olanlar dikkat!…

admin admin - - 6 dk okuma süresi
0
Paylaş

YENİ YAPILANDIRMA GELİYOR- YÜZDE 90 İNDİRİM MÜJDESİ

Yeni yapılandırma Milyonlarca vatandaş için geliyor. Son dakika haberine göre; Kamuya olan vergi, prim borçları ile idari para cezalarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasa teklifi Meclis’te görüşülmeye başlanıyor. Yasa çıktıktan sonra başvurular başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Yapılandırmada taksit yerine peşin ödemeyi tercih eden borçlulara hesaplanan enflasyon tutarından da yüzde 90 indirim yapılacak. Böylece sadece ana para ödenecek.

Paylaş

YENİ YAPILANDIRMA BAŞVURUSU

Son dakika haberi… Kamuya olan vergi, prim borçları ile idari para cezalarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasa teklifi Meclis’te görüşülmeye başlanıyor. Yasanın detayları da belli olmaya başladı. Yasa çıktıktan sonra başvurular başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Borcunu yapılandıranlar ilk taksitlerini Eylül ayında ödeyecekler. Yeni yasa ile vadesi 30 Nisan 2021 tarihinden önceki kesinleşmiş borçlar yapılandırma kapsamına alındı.

Paylaş

YENİ YAPILANDIRMANIN DETAYLARI 2021

İlk taksit ödemeleri, Eylül 2021 ayı sonuna kadar yapılacak. İlk 2 taksit ödendikten sonra bir takvim yılında 2 taksit ödememe yani taksit atlatma hakkı var, bu durumda yapılandırma bozulmayacak.

Ancak, süresinde ödenmeyen 2 taksitin, son taksiti izleyen ayda gecikme zammıyla birlikte ödenecek. Aksi halde yapılandırma ihlal edilmiş sayılacak, ödenen tutarlar yapılandırma öncesi borç tutarına mahsup edilecek.

Paylaş

Paylaş

DAHA ÖNCE YAPILANDIRMADAN YARARLANANLAR…

Daha önce yapılandırmadan yararlanan ancak taksitlerini ödemeyenler de yeni gelecek yapılandırmadan borçlarının yüzde 10’unu ödemiş olmak şartıyla yapılandırmadan yararlanabilecek.

Paylaş

YAPILANDIRMADA YÜZDE 90 İNDİRİM

Yapılandırmada taksit yerine peşin ödemeyi tercih eden borçlulara hesaplanan enflasyon tutarından da yüzde 90 indirim yapılacak. Böylece sadece ana para ödenenecek.

İlk 2 taksit ödeme süresi içinde borcunu tamamen ödeyen borçlulara anaparaya eklenen enflasyon farkından yüzde 50 oranında indirim yapılacak.

Paylaş

BELEDİYE BORÇLARI DA VAR

SGK’nın iş kazası, meslek hastalıkları gibi sebeplerle işverene rücu edilen alacakları ve emekli aylıklarından yersiz ödenenlerden kaynaklı alacakları, Tarım Bağ-Kur’lularının prim borçlarına karşılık sattıkları ürün bedellerinden kesinti yapılmak süretiyle SGK’ya ödenmesi gereken prim alacakları da yapılandırma kapsamında.

Kişi ve kuruluşların belediyelere olan borçları da yapılandırılacak. Kapsamda emlak vergisi de bulunuyor.

İlgili Haber
Altın fiyatları ne kadar? Son dakika: Gram altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Altın fiyatları 23 Mayıs 2021…

Paylaş

SİCİL AFFI GELİYOR

Teklif ile karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve kredilerini zamanında ödemeyenlere yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde geçmiş performans olumsuz kayıtlar dikkate alınmayacak.

Böylece daha önce bankalardaki kayıtlar yüzünden kredi alamayanlar yeniden bu imkana kavuşmuş olacaklar. Kredi kanalları açılacak. Ayrıca düzenleme ile odalara olan aidat borçları da yapılandırma kapsamında alındı.

Paylaş

BORÇLUYA ÖDEME İÇİN SEÇENEK SUNULACAK

Alacakların işlenmiş olan gecikme faizleri silinecek onun yerine enflasyon katsayısıyla faiz hesaplanacak ve borçluya 6, 9, 12 ve 18 taksit şeklinde ve ikişer ayda bir ödemeli seçenek sunulacak.

İlgili Haber
Son dakika! Sinovac ve BioNTech koronavirüs aşıları için konuştu: Kısa sürede açıklayacağız

borç yapılandırma ilk taksit

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir