Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Üzgünüm Bing, Samsung varsayılan mobil arama motoru olarak Google’a bağlı kalıyor

Üzgünüm Bing, Samsung varsayılan mobil arama motoru olarak Google’a bağlı kalıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Görünüşe göre Samsung, Bing’i mobil web tarayıcısında varsayılan arama motoru olarak kullanmayacak. gelen bir rapora göre Wall Street GazetesiSamsung’un şirket içi İnternet Tarayıcısında Google’ı Bing ile değiştirmesi gerekip gerekmediğine ilişkin dahili bir incelemeyi duraklattığını söylüyor.

Samsung telefonlarına önceden yüklenmiş olarak gelen Samsung İnternet Tarayıcısı, uzun süredir varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanıyor. tarafından geçen ay bildirildiği üzere New York TimesGoogle çalışanları, Samsung’un arama devinin anlaşmadan elde ettiği yıllık 3 milyar dolarlık geliri tehlikeye atarak Bing’e geçmeyi düşündüğünü öğrenince “şok oldu”.

Göre WSJ, akıllı telefon üreticisi görünüşe göre Bing’e geçmenin çok fazla kesintiye neden olmayacağını düşündü, çünkü Samsung akıllı telefon kullanıcılarının çoğu (ben dahil) zaten şirket içi tarayıcısını kullanmıyor. Ancak şimdi Samsung, Google ile ilişkisini nasıl etkileyeceği ve pazarın bu hamleyi nasıl algılayacağı konusundaki endişeler nedeniyle değişimden geri adım atıyor.

Bu, Samsung’un yapacağı anlamına gelmez. Asla yine de Bing’e geçiş yapın. bu WSJ Samsung’un gelecekte Bing’i varsayılan arama motoru olarak kullanma konusunda “kapıyı kalıcı olarak kapatmadığını” bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir