Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Türkiye’den globale açılma hedefinde olan Ozan SuperApp’in detayları

Türkiye’den globale açılma hedefinde olan Ozan SuperApp’in detayları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
0

Asya’da ortaya çıkan bir trend olan SuperApp konsepti her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Pek çok özelliği tek bir uygulamada bir araya getirerek kullanıcısının işini kolaylaştırmayı hedefleyen SuperApp’ler, mobil uygulamaların geleceği olabilir.

Bu haberimizde ise 2019 yılında İstanbul’da kurulan Ozan Elektronik Para‘ya ve girişimin SuperApp’i olan Ozan SuperApp‘e yakından bakacağız. Avrupa Merkez Bankası’ndan lisanslı European Merchant Bank bankasının ve İngiltere’de FCA lisanslı BaaS girişimi olan OpenPayd‘in de kurucusu olan Dr. Ozan Özerk tarafından kurulan Ozan Elektronik Para, şu an için 40 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Ozan Elektronik Para’nın genel müdür koltuğunda ise Webrazzi okuyucularının yakından tanıyacağı Ömer Suner bulunuyor. Temelinde global bir fintech olan Ozan, Ozan SuperApp ile birlikte hem finansal hizmetleri hem de hayatımıza dokunan mesajlaşma, e-ticaret ve eğlence gibi alanları bir araya getirmeyi hedefliyor. Ozan’ın İstanbul’un yanı sıra Londra ve Sofya’da ofislere sahip olduğunu da ekleyelim.

Ozan Londra ofisi

Finansal servisler kısmını geleneksel ve yenilikçi finansal servisler olarak ikiye ayıran Ozan SuperApp, şu an için TRY, USD ve EUR hesap açma, Ozan SuperApp’ler arası para transferi, QR ile ödeme yapma ve ödeme alma gibi özelliklere sahip. İlerleyen dönemlerde uygulamanın finansal kısmına yeni özellikler ekleneceğini de paylaşalım. Platforma eklenecek finansal özellikler arasında altın al-sat, döviz al-sat, mikro kredi ve skorlama gibi önemli özellikler yer alıyor.

İş birlikleri ile kullanıcılarına daha fazla özellik sunmayı hedefleyen Ozan SuperApp, sektördeki tüm oyuncular ile iş birliğine açık durumda. Alipay, WeChat ve PayTM gibi önemli SuperApp’lere rakip olmak isteyen Ozan SuperApp, en büyük rakibi olarak ise nakit parayı görüyor.

Yeni neslin ihtiyaçlarını anlayarak onlara yönelik çözümler sunan bir fintech olmayı hedefleyen Ozan, Ozan SuperApp ile kullanıcılarının günlük hayatına dokunan özellik ve servisler de sunacak. Platformda şu an aktif olarak yer alan bir diğer servis ise “Ozan Mode:ON“. Bu servis ile birlikte eğlence alanında bir çözüm sunmayı hedefleyen Ozan SuperApp, bu servis ile önemli oyun ve servislerin üyeliklerini satın almanızı sağlıyor.

Ozan Elektronik Para genel müdürü Ömer Suner’in bizimle paylaştığı bilgilere göre ilerleyen dönemlerde Ozan SuperApp’e İstanbulkart’a para yükleme, otobüs ve uçak bileti satın alma, sinema – tiyatro bileti satın alma, online market alışverişi ve yemek servisleri gibi özellik ve servisler de eklenecek.

Bir diğer önemli bilgi ise Ozan SuperApp’in yapılacak olan neredeyse her işlemde kullanıcılarına Cashback verecek olması. Ozan SuperApp’in sunacağı finansal servislerin nerdeyse tamamından işlem ücreti almayacağını da paylaşalım. Platformunu yalın ve kullanıcı dostu servisler ile zenginleştirmeyi hedefleyen Ozan’ın bu özellikleri 2021 yılı sonuna kadar uygulamasına eklemesi planlanıyor.

Müşteri deneyimi konusunda da iddialı olan Ozan, çağrı merkezi tarafında Webhelp ile çalışıyor ve chatbot teknolojisini aktif bir şekilde kullanmayı da hedefliyor. Ön ödemeli kartını da servis edecek olan Ozan, bu konuda ise Troy, Visa ve Mastercard ile iş birliği yapacak. İlerleyen dönemlerde üye iş yerlerine softPOS ve AndroidPOS da sağlayacak olan Ozan, QR ile ödeme teknolojisini oldukça önemsiyor.

Hem Avrupa’da hem de ABD’de çeşitli lisanslara sahip olan Ozan, bu lisanslar sayesinde yurt dışında da özelliklerini hızlıca kullanıma sunabilecek. Dilerseniz Ozan SuperApp uygulamasına Android için buradan, iOS için ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir