Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trabzon’un Tanınmış Gazetecisi Ali Çil’in Hayatı

Trabzon’un Tanınmış Gazetecisi Ali Çil’in Hayatı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Ali Çil, Trabzon’da tanınmış gazetecilerden birisidir. Sadece Trabzon’da değil aynı zamanda Türkiye genelinde de tanınıyor. 1987 yılında doğan gazeteci ilk başlarda bilişim sektöründe çalışmalar yapmıştır.

11 yaşındayken kurduğu ilk internet sitesi ile kariyerine başlayan isim uzun bir süre bilişim ile ilgilenmiştir. Sunucu kiralama gibi hizmetler vermiştir. 2008 yılında kendi internet sitesi olan HabetTS.com sitesini kurmuştur.

Trabzon’da yoğun bir ilgi ile takip edilen bu gazeteyi kurmasının ardından geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Başta Trabzon ve Trabzonspor haberleri olmak üzere pek çok konuda içerik bulunan bir internet sitesidir. Ayda 2 milyondan fazla ziyaretçi çekerek büyük bir başarı elde etmiştir.

HaberTS.com Yükselişi

2008 yılında Ali Çil tarafından kurulan internet sitesi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sitenin ziyaretçi sayısı ayda 2 milyondan fazladır. Ali Çil 2013 yılında bilişim sektörünü tamamen bırakmasının ardından gazeteciliğe tam anlamıyla yoğunlaşmıştır.

Bu sayede de sitesi daha da büyümüştür. 2014 yılında hem IOS hem de Android için sitenin uygulaması çıkmıştır. Binlerce kullanıcı tarafından indirilerek Trabzon haber siteleri içerisinde en fazla indirilen uygulama olmayı başarmıştır.

Trabzon Gazeteciler Cemiyetine üye olan ve sarı basın kartı bulunan Ali Çil, koyu bir Trabzonspor taraftarıdır. Bunu da her fırsatta söylemekten çekinmez. Eşi ve iki çocuğu ile birlikte Trabzon’da yaşıyor.

Ali Çil’in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir